İTO’nun ödülleri 7 kategoride sahiplerini buldu

%C4%B0TO%E2%80%99nun+%C3%B6d%C3%BClleri+7+kategoride+sahiplerini+buldu

Bu yıl birincisi düzenlenen İstanbul Ticaret Odası Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle sahiplerini buldu. Gecede 7 kategoride ödül verildi.

İstanbul’un küresel anlamda bir çekim merkezi olmasını amaçlayan İstanbul Ticaret Odası Ödülleri, 31 Mayıs Pazar akşamı düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu yıl ilki düzenlenen ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

İstanbul Ticaret Odası ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi: “Ödül için, önceki gün fethinin 562’nci sene-i devriyesini kutladığımız 7 tepeli bu aziz şehre atfen 7 farklı kategorinin
belirlenmiş olmasını isabetli bulduğumu belirtmek istiyorum. Ödüllere layık görülen kurumlarımızı ve arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.”

YENİ TÜRKİYE’YE İNANIYORUZ 

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar da yeni Türkiye’ye inandıklarını belirterek, “Türkiye’nin itibarını başka ülkeler önünde eleştirerek zedeleyenlerin ülkemize verdiği zararı tamir etmeyi de görev edindik. B ülke için yapılan iyi işleri göstermeyi kendimize görev bildik” diye konuştu.

Gecede kimler ödül aldı? 

Gecede THY, ‘117 uçak siparişiyle Türk sivil havacılık tarihinin en büyük uçak alım kararı nedeniyle “cesaret ödülü’ne değer bulundu. Ödülü THY adına Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı aldı. Crytek Bilgisayar Oyun Üretim Şirketi adına Cevat Yerli’ye ‘Sıradışı Ödülü’ verildi. Proje Ödülü’ne ise Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım’a ‘Proje Ödülü’ layık görüldü. Gecede ödül alan diğer isimler ise şöyle belirlendi; “Eczacıbaşı Vitra Voleybol Takımı’na İstanbul’un Martısı Ödülü”, “Prof. Dr. Serap Tilav’a Bilim Ödülü”, “Sanatçı Mercan Dede’ye Erguvan Ödülü”, “Tosyalı Holding-Fuat Tosyalı’ya İnsan ve Doğa Ödülü” ve “Zaza Group-Paul Zazadze’ye  İTO Özel Ödülü.”

http://www.aksam.com.tr/finans/itonun-odulleri-7-kategoride-sahiplerini-buldu/haber-409952

Categories: Aksam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *